Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies.

X

W sto dni wybudowaliśmy dwa przedszkola dla warszawskiej gminy Targówek

Otwarcie dwóch nowych przedszkoli na warszawskim Targówku przyciągnęło kamery TVN, dziennikarzy Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej i Dziennika. Co w tych koniecznych, ale zazwyczaj niezbyt sensacyjnych inwestycjach zainteresowało opinię publiczną?

Dzielnica Targówek od lat borykała się z problemem braku miejsc w lokalnych przedszkolach. Idealnym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie budownictwa modułowego i współpraca z  Moduł System S.A.
Budowa dwóch przedszkoli (po 500m² każde) trwała, zamiast 12-stu tylko 3 miesiące. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy Targówka w ciągu zaledwie 100 dni zyskali przestronne, dobrze zaprojektowane miejsce do nauki. Dzielnica Targówek rozwiązała problem miejsc w przedszkolach, jednocześnie rezerwująć możliwość dalszej rozbudowy obiektów. Ta realizacja stanowi dobry przykład dla innych gmin w całym kraju. Brak miejsc w przedszkolach, żłobkach i szkołach to problem możliwy do rozwiązania w ciągu miesięcy – nie lat.